KRMIVO PRO PSY Hulín – Jehněčí s Kachnou

KRMIVO PRO PSY Hulín - Jehněčí s KachnouKrmivo pro psy: KRMIVO PRO PSY Hulín – Jehněčí s Kachnou

Typ: lisované kompletní
Výrobce: Krmiva Hulín
Varianty: Jehněčí s Lososem, Jehněčí s Kachnou, Extrudované s lososem, Extrudované – S DRŮBEŽÍM TUKEM, Extrudované – S LOSOSOVÝM OLEJEM, Lisované za studena – RYBA S MASEM, Lisované za studena – S LOSOSEM, Granule 8 mm – Lisované za studena
Určeno pro: dospělé
Velikost balení: 1kg, 5kg, 10kg, 15kg, 25kg, 50kg
Cena: 

 

 

Průměrný obsah bílkovin
Průměrný obsah tuku
Deklarované složení:
Jehněčí moučka, kachní moučka, lojové škvarky lisované, hydrolyzovaný hovězí tuk, rybí moučka ze sladkovodních ryb, čerstvá vylisovaná dřeň z jablek a mrkve s 3 % červené řepy, extrudovaná směs pohanky, brambor, rýže, zeleného hrášku a jáhel, pivovarské kvasnice, lososový olej, drůbeží olej, sladový květ, extrudované lněné semínko, drcený Ostropestřec Mariánský, mletá jádra vinné révy, inaktivované kvasnice – probiotikum

Vitamíny: A – 1.400 mj., C – 1100 mg., D3 – 120 mj., E – 518 mg, B1 – 6,48 mg, B2 – 4,1 mg, B6 – 21,20 mg, B12 – 37 mcg, B8 = Cholin – 698 mg, Beta karoten – 15 mg.
Minerály: Ca – 1,9 %, P – 0,9 %, Na – 0,34 %, Cu – 10,5 mg, Fe – 160 mg, Zn – 32 mg, Se – 0,2 mg.

Energie: 2225 kcal/kg

Červeně jsou označeny kontroverzní nebo nevhodné suroviny

Deklarovaná analýza:
NL ( hrubý protein ) – 28,5 %, Tuk – 16,5 %, Vláknina – 4,2 %,  Sacharidy – 2,8 %. Škrob 11,5 %. Popel 7,5 %. NaCl – 0,65 %.
Hodnocení: Jak hodnotíme krmivo

Hodnocení tohoto krmiva je velice složité. Na první pohled by člověk řekl slušná receptura. Ovšem pokusme se jít hlouběji. Udávaná energetická hodnota je o více než 30% nižší než je průměr (3600 kcal/kg) u suchých krmiv. Lze z toho tedy odvodit, že krmná dávka bude muset být minimálně o 30% vyšší než je standard. Deklarované složení je rozhodně nestandardní: „čerstvá vylisovaná dřeň z jablek a mrkve s 3 % červené řepy“ nám jen vágně popisuje co je asi zdrojem, případně: „extrudovaná směs pohanky, brambor, rýže, zeleného hrášku a jáhel“. To, že nejsou užity v krmivu žádné konzervanty jde zcela proti logice suchých krmiv. Pokud si koupím krmivo mělo by nějakou dobu vydržet a neměl bych se strachovat, že bude plesnivět. 30 dnů je opravdu málo. Krom výše uvedeného je třeba zdůraznit, že „lisování za studena“ je marketingový nesmysl. Každým lisováním vzniká teplo a díky faktu, že zvláště rostlinné složky „brambory, rýže, pohanka“ nutně musely projít varným procesem (jinak by je pes nestrávil) jsou výhody lisování tímto minimalizovány. Při výběru tohoto krmiva doporučujeme obezřetnost.

Soudě podle samotných složek je KRMIVO PRO PSY Hulín – Jehněčí s Kachnou suché krmivo pro psy kontroverzní kvality, s neznámým obsahem masa, obsahující kontroverzní suroviny.

Zdroj informací

  • 9.5.2016 http://www.krmivahulin.cz/ostatni-krmiva/pro-psy/krmiva-hypoalergenni/krmivo-pro-psy-jehneci-s-kachnou-1-kg.html?cur=0
KRMIVO PRO PSY Hulín – Jehněčí s Kachnou
2.8 (55.24%) 21 návštěvníků hodnotilo krmivo

Může se Vám líbit ...

  • Michal Metný

    Zdravím, a testovali jste který druh konkrétně? Na stránce: http://www.krmivahulin.cz/Ostatni-krmiva/PRO-PSY/ mají několik druhů, tak nevím. Je to pro psy mého tátu na vsi, on do toho skrátka nechce vrážet příliš velké peníze, jsem rád že už aspoň přesedlal na granule..

  • kateřina fojtíková

    Dobrý den, taky jsem se na jejich nové stránky dívala a jsou mi sympatiční. a nemůže být ta nízká cena díky tomu, že se to vyrábí u nás a nemají žádné marketingové reklamy ani obaly? zajímalo by mě jestli je to opravdu takové nic moc… díky za odpověď

  • Martina Kopáčová

    Dobrý den, překvapilo mě dávkování tohoto krmiva. Přece nemůžu dát psovi 500g granulí denně, do teď jedl cca 150g denně. Je to dávkování v pořádku? Pokud ano, toto krmivo není vůbec dobré cenově, protože ho zkrmíte ohromné množství, a pak taky to ohromné množství budete muset uklidit, až vyjde na druhém konci ven. Můžete se na to dávkování také podívat, prosím?