Doporučujeme vyhnout se této ingredienciNízký stupeň kvality, kontroverzní nebo vágní složka. Obecně je nejlépe se jí vyhnout.. 

Maso a živočišné deriváty (produkty živočišného původu)Maso a živočišné deriváty (produkty živočišného původu) pod tímto pojmem se označují všechny masité části poražených teplokrevných zvířat, čerstvé nebo konzervované, dále všechny produkty zpracování jatečně upravovaných těl zvířat nebo jejich částí. Přeloženo to může znamenat cokoli od odřezků masa až po odpad, nevhodný k lidské spotřebě.

Při koupi krmiva si nikdy nemůžeme být jisti, jaký je původ tzv. živočišných derivátů, protože zákony každé země jsou jiné. Neznamená to nutně špatné krmivo nebo jeho součást, může to také znamenat, že výrobce zpracovává kvalitní surovinu, ale nechce prozradit recept (není k tomu vázám zákonem v zemi výrobce).

Pokud je váš pes alergický nebo špatně snáší některé druhy potravy, určitě neriskujte a vyhněte se krmivům, obsahujícím živočišné deriváty. Stejně tak, není-li uveden zdroj těchto derivátů (druh zvířete a část těla), můžete se buď informovat přímo u výrobce, nebo zvolit jinou značku krmiva.