Doporučujeme vyhnout se této ingredienciNízký stupeň kvality, kontroverzní nebo vágní složka. Obecně je nejlépe se jí vyhnout.. 

Obiloviny - cereálieObecný výraz cereálie nebo obiloviny může zahrnovat jakoukoli obilninu, tedy pšenici, ječmen, rýži, oves, kukuřici, žito atd.
Ačkoli pojem obiloviny nebo obilniny může být zavádějící, pravdou je, že se může jednat o vysoce kvalitní a vhodnou surovinu, stejně tak jako odpad ze zpracování obilovin pro lidskou spotřebu. Někteří výrobci, u kterých toto označení povoluje zákon tak mohou chránit své „know-how“ neboli výrobní tajemství, na druhé straně krmivo může obsahovat nehodnotné a pro výživu psa naprosto nevhodné suroviny, případně jejich odpadní produkty.

Pokud výrobce neuvádí, jaké obiloviny krmivo obsahuje, může se složení surovin v čase měnit a tak pes, kterému vyhovovala tato značka v jedné šarži, může špatně trávit jinou šarži nebo ji dokonce nesnášet, je-li například alergický na lepek.

Pokud výrobce neuvádí přesné složení, doporučujeme se takovému vyhnout, obzvlášť pokud váš pes trpí nesnášenlivostí nějaké složky, běžně v krmivech obsažené. Vždy je lepší vědět, čím vlastně vašeho psa krmíte.