Doporučujeme vyhnout se této ingredienciNízký stupeň kvality, kontroverzní nebo vágní složka. Obecně je nejlépe se jí vyhnout.. 

Oleje a tukyOleje a tuky je označení pro jednu a tu samou kategorii. Název „oleje a tuky“ může zahrnovat absolutně jakýkoli olej nebo tuk, vniklý zpracováním jak živočišné, tak rostlinné potravy.

Stejně jako lidé, i psi potřebují určité množství tuku. Bez něj by jejich organismus nedokázal vytvořit důležité hormony a enzymy a tuk je důležitým zdrojem energie. Při krmení masem je naprosto dostačující tuk, obsažený přirozeně v mase. Pokud krmivo obsahuje masovou moučku, je třeba do něj tuk dodat, protože při výrobě masové moučky je tuk odstraněn. Toho někteří výrobci zneužívají a přidávají do krmiva více tuku, než je třeba, aby pokrm byl pro psy přitažlivější. Pokud máte mlsného psa, je dobré zkontrolovat si množství tuku v krmivu. Pokud je ho více než 16%, je krmivo vhodné pro psy, kteří vyžadují více energie v potravě (podvyživená zvířata, pracovní psi, březí a kojící feny), ale ne pro běžného psa. Termínem „oleje a tuky“ může být označen kvalitní tuk nebo olej, ale častěji to bývají nehodnotné tuky, které mohou zdraví vašeho psa i uškodit. Krmivům, kde není specifikováno, o jaký olej/tuk se jedná, je lépe se striktně vyhnout.