Doporučujeme vyhnout se této ingredienciNízký stupeň kvality, kontroverzní nebo vágní složka. Obecně je nejlépe se jí vyhnout.. 

Ryby a rybí derivátyJedná se o části těl ryb, čerstvé nebo vhodným způsobem konzervované a deriváty, vzniklé zpracováním ryb. Obrovskou předností rybího masa je jeho lehká stravitelnost a nízký obsah kalorií u většiny ryb. Proto je rybí maso používáno zejména pro dietní účely a tzv. „light“ varianty krmiv.

Ačkoli jde o často kritizované složky krmiv, pravdou je, že pojem ryby a rybí deriváty může zahrnovat suroviny od nejlepších po nejhorší kvalitu. Někteří výrobci používají tento termín proto, aby neprozradili recept, a přitom používají velmi kvalitní surovinu i šetrný způsob zpracování. Bohužel na druhé straně se u některých produktů pod stejným pojmem schovává odpad ze zpracování ryb, bohužel nutričně nehodnotný, nepoužitelný pro lidskou spotřebu. Záleží na zvyklostech a předpisech v dané zemi. Pod pojmem ryby a rybí deriváty se často rozumí kvalitní surovina, jejíž složení (druh ryb) se mění podle sezónnosti. Seriózní výrobce uvádí druhy použitých ryb.

Pokud je váš pes alergický na rybí maso, raději se těmto krmivům vyhněte. Alergie na ryby jsou velmi vzácné, proto se ryby mohou použít jako hlavní složka u hypoalergenních krmiv.