Doporučená ingredienceVysoce kvalitní složka s bohatou škálou kvalitních živin

ZvěřinaZvěřina se v krmivech pro domácí mazlíčky používá buď ve formě čerstvého masa (čerstvé maso, vykostěné maso, čerstvě připravené maso), nebo ve formě vysušené masové moučky (zvěřinová moučka, sušené maso ze zvěřiny, dehydrované maso). Pokud je ve složení výrobku uvedena zvěřina, zpravidla se vztahuje k čerstvému masu.

Většina zvěřiny, obsažená v krmivech evropských výrobců, pochází z Nového Zélandu. Vzhledem k ubývajícímu množství zvěře se tato surovina stává pro výrobu krmiv drahá. Proto i krmiva s obsahem zvěřiny mají vyšší cenu.

I když se kvalita zvěřiny používané v krmivech se může lišit, je obecně maso zvěře považováno za velmi stravitelné, velmi chutné a je zdrojem vitamínů B. Pro psy je to velmi vhodná strava, podobná jejich přirozené potravě.

Stejně jako ostatní červená masa, i zvěřina obsahuje vyšší procento trans-nenasycených mastných kyselin a cholesterolu, takže je nutno dbát zvýšené opatrnosti u psů, kteří trpí nějakými zdravotními problémy, hlavně týkajícími se srdce a krevního oběhu. Zvěřina, stejně jako ostatní červená masa, také obsahuje větší množství purinů a minerálů, speciálně ve formě masové moučky, což není dobré pro psy, trpící problémy močových cest.