Nativia Adult lamb&rice

Nativia Adult lamb&riceKrmivo pro psy Nativia Adult lamb&rice

Typ: extrudované kompletní
Výrobce: Nativia
Varianty: Puppy mini, PuppyJunior maxi, Adult mini, Adult, Adult lamb&riceAdult maxi, Senior&light, Active
Určeno pro: dospělé
Velikost balení: 3kg a 15kg
Cena:

 

 

Průměrný obsah bílkovin
Podprůměrný obsah tuku
Deklarované složení:
loupaná rýže 44 %, kvalitní jehněčí dehydrované maso 28 %, hovězí škvarky 8 %, vepřový tuk 5 %, cukrovarské řízky sušené, pivovarské kvasnice, lososový olej 0,5 %, čekankový inulín 0,1%, glukosamin , chondroitin -sulfát, juka 0,02 %

Nutriční doplňkové látky: Fe 210 mg (doplněno chelátem železa a aminokyselin n-hydrátem), Cu 15 mg (doplněno chelátem mědi a aminokyselin n-hydrátem), Mn 67 mg (doplněno chelátem manganu a aminokyselin n-hydrátem), Zn 159 mg (doplněno chelátem zinku a aminokyselin n-hydrátem), I 1,6 mg (doplněno jodidem draselným), Se 0,4 mg (doplněno organickou formou selenu produkovanou Saccharomyces cerevisiae CNCM I-3060), vitamin A 20000 m.j., vitamin D3 2000 m.j., vitamin E (RRR alfatokoferol) 300 mg, niacinamid 82mg
Technologické doplňkové látky: antioxidanty (tokoferolový extrakt (E306) – 23,6 mg/kg, rozmarýnový extrakt 16,5 mg)
Zootechnické doplňkové látky: Enterococcus faecium NCIMB 10415 1×109 CFU

Energie: 3392 kcal/kg

Červeně jsou označeny kontroverzní nebo nevhodné suroviny

Deklarovaná analýza:
Hrubý protein 24 %, hrubé oleje a tuky 11 %, hrubá vláknina 3,5 %, hrubý popel 7,5 %, vápník 1,6 %, fosfor 1,2 %, sodík 0,3 %.
Hodnocení: Jak hodnotíme krmivo

Receptura postavená na živočišné bázi. Obsah bílkovin a tuku odpovídá životní fázi psa – dospělý pes. Základem je rýže což hovoří o tlaku na průměrnou cenu. Receptura je jednoduchá, nicméně funkční a vyvážená. Obsahované škvarky vnímáme jako surovinu kontroverzního charakteru nicméně nikoli škodlivou.

Soudě podle samotných složek je Nativia Adult lamb&rice suché krmivo pro psy mírně nadprůměrné kvality s průměrným obsahem masa, obsahující kontroverzní suroviny.

Zdroj informací
 •  11.4.2016 http://www.nativia-pet.cz/cs/pro-psy/produkty/42-nativia-lamb-rice
Nativia Adult lamb&rice
3.8 (76.92%) 13 návštěvníků hodnotilo krmivo

Může se Vám líbit ...

 • Kateřina Turková

  Dobrý den,
  jsem ráda že se čím dál více lidi zajímá o to „co má vlastně pes v misce“…Vaší práce si velmi cením a chápu, že není jednoduché při takovém množství krmiv hodnotit vždy „spravedlivě“… Jen mi občas nesedí jednoduché počty. Hvězdičky udělujete ve třech kategoriích, výsledný počet hvězdiček v celkovém hodnocení je však u některých krmiv zavádějící…nebo mají hvězdičky v různých kategoriích jinou váhu? Pak-li že ne, přijde mi logické hvězdy posčítat a vydělit třemi, pak zaokrouhlit …
  Pak mi tedy není jasné, proč například (dle mého názoru) velmi kvalitní granule Nativia dostanou pouze 3 hvězdy- i když průměr vychází na 3,6- 4,3 hvězdy (podle druhu), a dostávají se tak na stejnou úroveň jako granule s nižším obsahem masa po vysušení, spoustou kukuřice, solí, zchutňovadel atd.,zkrátka s viditelně mizerným složením….
  Proto Vás prosím o přezkoumání a případné přehodnocení. Vím že hvězdičky mají sloužit orientačně, ale domnívám se, že většina laiků se jimi řídí aniž by pozorněji pročítala a porovnávala celé složení….
  Predem děkuj za Vaši ochotu
  S pozdravem Kateřina Turková