Rádce krmiva pro psy je projekt inspirovaný americkými stránkami www.dogfoodadvisor.com a britskými www.allaboutdogfood.co.uk. Pokusili jsme se uchopit to nejlepší z obou projektů a v rámci vlastních možností, znalostí a zkušeností tvoříme informační platformu, která pomáhá majitelům a chovatelům psů při rozhodování, které krmivo svým čtyřnohým mazlíčkům pořídit, aby byli zdraví a vitální.

 

Jaké metody používáme pro hodnocení krmiv

Existuje mnoho způsobů hodnocení krmiva pro psy. Vybrali jsme si podobnou cestu jako renomovaný www.dogfoodadvisor.com.

Studujeme a interpretujeme standardizované štítky a deklarace, které nalezneme na každém krmivu. Nic víc. A děláme to ve dvou krocích:

  1. studujeme seznam složek
  2. odhadujeme obsah masa
  3. interpretujeme výsledná zjištění do podoby srozumitelné i pro neinformovaného lajka

 

Jak důležitý je obsah masa pro naše hodnocení 

Věříme ve zdravý “selský rozum” a logický fakt, že pro psa je nejpřijatelnější model potravy blízký tomu co by konzumoval v přírodě.

Jsme přesvědčeni, že psům nejpřirozenější je potrava bohatá na maso. Proto ve všech našich hodnoceních budeme krmivo obsahující více než 30% masa v sušině protěžovat.

Vzhledem k faktu, že se zabýváme pouze suchým krmivem (granule) prosíme všechny zastánce BARFu, aby se věnovali diskusím o svém přesvědčení na BARFu věnovaným stránkám.  Děkujeme.

 

Protože respektujeme přirozenou masožravost psa, budeme bezostyšně preferovat krmiva, která tomuto faktu odpovídají.