Krmivo pro psy VitalBite Lamb and Rice získává hodnocení:

2

Cena:

2,5kg

8kg


Deklarované složení:

Obiloviny (min. 4 % rýže v červených granulích), maso a výrobky živočišného původu (min. 4 % drůbeží ve světle hnědých granulích, min. 4 % jehněčí v červených granulích), vedlejší výrobky rostlinného původu (min. 0,2 % inulin), oleje a tuky, zeleniny (min. 4 % zeleniny v zelených granulích), minerální látky. Omega mastné kyseliny 1,2%.

Doplňkové látky v 1kg: Vitamin A 10000 m.j., Vitamin D3 1000m.j., Vitamin E 100mg, síran měďnatý pentahydrát (Cu) 12,5mg, síran železnatý monohydrát (Fe) 125mg, jodičnan vápenatý bezvodý (I) 2,5mg, oxid manganatý (Mn) 9,3mg, síran zinečnatý monohydrát (Zn) 138mg.L-carnitine 275 mg. Obsahuje antioxidanty, barviva a konzervanty.

Energie: neuvedeno kcal/kg

Červeně jsou označeny kontroverzní nebo nevhodné suroviny


Deklarovaná analýza:
Protein 22%, Tuk 10%, Popel 8%, Vláknina 3,5%

Protein (průměrný)

22%

Tuk (podprůměrný)

10%


Hodnocení: Jak hodnotíme krmivo

Receptura postavená na rostlinné bázi. Obsah bílkovin a tuku odpovídá životní fázi psa – dospělý pes i když obsah tuku je podprůměrný. Obsahuje dva druhy masa (živočišné bílkoviny) drůbeží, jehněčí a hlavní přílohou je rýže. Uspokojivě je deklarováno pouze 13% surovin. Co obsahuje zbytek receptury je zcela neodhalitelné. Doporučujeme vysokou obezřetnost při výběru tohoto krmiva!

Soudě podle samotných složek je VitalBite Lamb and Rice suché krmivo pro psy výrazně podprůměrné úrovně, s výrazně podprůměrným obsahem masa, obsahující kontroverzní suroviny.

2

Obsah masa

2.0/10

Obsah potencionálních alergenů

2.0/10

Definované suroviny

3.0/10

Cena / Výkon

1.0/10

Proti

  • Méně než 10% masa
  • Vágní deklarace surovin
  • Nedostatečně deklarované analytické složky


Zdroj informací

  • 18.5.2019 obal produktu, na oficiálních stránkách výrobce http://vitalbite.eu/#our-products není o tomto produktu zmínka, zřejmě se za něj výrobce stydí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top