Doporučená ingredienceVysoce kvalitní složka s bohatou škálou kvalitních živin

Hovězí masoHovězí maso se v krmivech pro domácí mazlíčky používá buď ve formě čerstvého masa (čerstvé hovězí maso, vykostěné hovězí maso, čerstvě připravené maso), nebo ve formě vysušené masové moučky (hovězí moučka, sušené hovězí maso, dehydrované hovězí maso. Pokud je ve složení výrobku uvedeno hovězí maso, zpravidla se vztahuje k čerstvému hovězímu masu.

Ačkoli kvalita použitého hovězího masa může být různá, obecně je čerstvé hovězí maso považováno za vysoce stravitelný a velmi dobrý zdroj potravy pro psy. V minulosti řada výrobců považovala hovězí maso za problematické, ale ve skutečnosti chybí důkazy pro toto tvrzení.

Červená masa, jako je hovězí, obsahují vyšší množství trans-nenasycených mastných kyselin a cholesterolu. Proto by červená masa měla být omezena na minimum u psů, kteří trpí nějakými zdravotními problémy, hlavně týkajícími se srdce a krevního oběhu. Červené maso také obsahuje větší množství purinů a minerálů, speciálně masová a masokostní moučka, což není dobré pro psy, trpící problémy močových cest.