Doporučujeme vyhnout se této ingredienciNízký stupeň kvality, kontroverzní nebo vágní složka. Obecně je nejlépe se jí vyhnout.. 

Rostlinné bílkovinné extraktyRostlinné extrakty bílkovin je jen další z termínů, který nespecifikuje skutečně použité suroviny při výrobě krmiva. Termín rostlinné extrakty nebo rostlinné bílkovinné extrakty jednak neuvádějí zdroje surovin (které rostliny byly použity při výrobě) a už vůbec se nedozvíte, jakým procesem byly bílkoviny získány. Většina procesů jsou chemické hydrolýzy, které jsou velmi vzdálené tomu, co považujeme za „přirozené“.

Rostlinné bílkoviny jsou pro psy mnohem hůře stravitelné než bílkoviny, získané z masa. Jako špatně stravitelné jsou také velmi obtížně využitelné jako zdroj energie nebo aminokyselin. Navíc pojem rostlinné bílkoviny nejčastěji zahrnuje ty nejlevnější suroviny, jako je sója, kukuřice nebo pšenice, což u citlivých psů může vyvolat trávicí a následně i jiné zdravotní potíže.

Někteří odborníci se domnívají, že termín rostlinné bílkovinné extrakty může ve skutečnosti ukrývat glutamát sodný, produkt hydrolýzy bílkovin, který je považován za velmi kontroverzní látku jak pro lidskou tak i veterinární spotřebu.